Birde Bunu Dene

2014-05-10 11:10:00

Uzun zamandır bloglarda yazmıyorum. Tekrar aktif hale getirmek istedim. Keyifi bişeyler yazmakla başlamak güzel olur demi; Canınızmı sıkkın, depresyondamısınız, bunalımdamısınız, bakın yazın sonunda huzur size göz kırpıyor smiley

Baştan anlaşalım madde madde uygulayacaksınız smiley

1-İlk olarak kendinize sıcak bir içecek alın. Çay, kahve, üçü bir arada, ıhlamur, ne severseniz, benim tercihim yeşil çaydan yana. Günün saatine göre değiştirebilirsiniz.

2-Rahat kıyafetler giyip , rahat bir yere oturun ve  beş dakikalığına biçbirşey düşünmeme çalışın, bunun için nefesinizi kulanmayı deneyin dikkatinizi nefesinize verin.

3-Sevdiğiniz bir müzik açın. Mümkünse sözsüz. Tarzım değil diyorsanız neşeli eğlenceli şeyler olabilir (lütfen arabeks olmasın) son zamanlarda benim tercihim Göksel Baktagir.

4-Aileniz ile çekişmekten vazgeçin. Bükemediğin eli öpecekmişsin derler. Orta yolu bulacaksınız.

5-Paranızı düzenli harcayın. Varsa önce borçlarınızı ödeyin. Lütfen cimrilikle tutumlu olmayı karıştırmayın, Birikim yaparken hayatı ıskalama, hayatın keyfini çıkarıcam derkende borç batağına düşme riskiniz var.

6-Öğrenciyseniz birinci hedefiniz dersleriniz olmalı.

7-Bunalım için sebep aramayın.

8-Mutlu olmak için kasmayın, mutluluk anlık bir duygudur. Huzurlu bir hayatı hedefleyin.

9-Sizi sevenlerin gözüne bakın ve onlara ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin.

10-Seni seviyorum, teşekkür ederim, özür dilerim, beceriklisin, marifetlisin, tatlısın, şekersin, lokumsun gibi sözcükleri sık sık kullanın. (dönüşü muhteşem olacak)

 

0
0
0
Yorum Yaz